Jarnú premiéru Folkmarčanom pokazila červená karta

Prehra po vylúčení brankára. Folkmarčania v prvom jarnom majstráku prišli po výsledku 1:4 o tri body, ale aj vylúčeného brankára Juríka, ktorého musel v bráne nahradiť tréner Sasák. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|14. mar 2016 o 00:00

Folkmarčania dohrávali bez vylúčeného brankára. Medzi tri žrde sa postavil tréner Sasák.

V. FOLKMAR. Pred štartom jarnej časti súťažného ročníka 2015/2016 bolo otázne, či sa 17. kolo a majstrovský zápas Veľký Folkmar – Medzev vôbec odohrá.

Na začiatku týždňa boli domáci funkcionári pesimistickí. Do konca týždňa nepršalo a tak sa v chladnom počasí po prvý raz v nedeľu išlo na štvrtoligový futbal.

Vylúčenie všetko pokazilo

Po nemastnom-neslanom prvom polčase nastupovali Folkmarčania do druhej časti hry potešiť svojich verných fanúšikov.

Lenže v 53. minúte brankár Martin Jurík „zatiahol ručnú brzdu“ v podobe hrania rukou mimo šestnástky.

Okamžite dostal červenú kartu a to hostia dokonale využili do desiatich minút na strelenie dvoch gólov a potom pridali ešte jeden.

„Hralo sa na ťažkom teréne a bolo na hrane, či sa má hrať. Veď polovica majstrákov sa v tomto kole zrušila. V pohode sme dokázali vyrovnať na 1:1, ale rozhodujúca chvíľa bola, keď sme prišli o vylúčeného brankára. Nič príjemné. Do brány som musel ísť ja. Rozpadla sa celá koncepcia našej hry. Nehrali sme svoju hru a po inkasovaných góloch sa všetko pokazilo. Súper presilovku dokonale využil. Treba však ísť ďalej. Veď v dnešnom zápase dvaja hráči hrali so zvýšenou teplotou, zdravotne sme polovica mužstva neboli v poriadku. Na toto sa vyhovárať nemôžeme. Treba sa zmobilizovať a poučiť sa do ďalších stretnutí,“ smutne hľadal slová po skončení zápasu a prehre 1:4 tréner a aj brankár Veľkého Folkmara Radek Sasák.

Tri body pre Medzev

V štvrtoligovej skupine Juh sa už na vrchných poschodiach tabuľky na jar veľa vody nenamúti.

Prvý Veľký Horeš má dostatočný náskok, a tak aj štvrtý Veľký Folkmar krutá prehra 1:4 veľmi nemrzela. Hostia z Medzeva po neúplnom sedemnástom kole poskočili na lichotivé druhé miesto.

„Víťazstvo z folkmarského ihriska veľmi potešilo. Aj herne to bolo z našej strany veľmi dobré. Ešte nám pomohlo vylúčenie ich brankára. To bola pre nás veľká výhoda. V prvom jarnom kole sa nám darilo,“ povedal kapitán MFK Spartak Medzev Rastislav Szalka.