Poriadna mikulášska nádielka

Prvé tretiny bohaté na góly. Už pred týždňom proti Liptákom diváci videli v prvej tretine veľa gólov a po týždni sa domáci diváci nestačili čudovať. Gelničania nasúkali Gemerčanom sedem gólov za dvadsať minút. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|8. dec 2015 o 00:00

Už pri pokladni vo vchode štadióna vítal divákov Mikuláš.

Ten sa dospelým prihovoril a deti hneď odmenil „sladkou“ vstupenkou. V druholigovom zápase v prvej tretine bola ďalšia mikulášska nádielka.

GELNICA. HC Rebelion Gelnica privítal v sobotu hostí z Gemera. Zápas začal vo svižnom tempe s gólovými šancami na oboch stranách.

Osem gólov v prvej tretine

Úspešnejší boli domáci, ktorí sa v 5. minúte ujali vedenia gólom Draveckého. Hostia odpovedali v 7. minúte vyrovnávajúcim zásahom Bátiho.

„Potom však domáci roztočili nevídaný gólový kolotoč, ktorý zaskočil aj najväčších optimistov. Aj Mikuláš pokyvoval uznanlivo hlavou a rozdával z veľkého vreca sladké darčeky .

Takúto gólovú nádielku v prvej tretine majstrovského zápasu seniorov gelnický zimák nepamätá,“ a to dlhoročný funkcionár Gelnice Marián Znak pôsobí v prostredí gelnického hokeja už desiatky rokov.

Gelničania pokračovali v dobrom výkone aj v druhej tretine, keď si užívali pohodový hokej a potešili divákov viacerými vydarenými akciami, aj keď bez gólového efektu.

Hostia však neskladali zbrane a snažili sa korigovať pre nich hrozivý stav. Proti však bol domáci brankár Sedlačko, ktorý zlikvidoval niekoľko gólových tutoviek súpera.

„V druhej prestávke vylosovali tombolu a Mikuláš odovzdal najcennejšie darčeky – dresy HC Rebelion Gelnica dvom najmladším divákom. V tretej tretine pokračoval pohodový a veľmi slušný, prakticky bezkontaktný hokej. Domáci pridali jeden gól, ale na „desiatku“ už chýbali sily. A tak sa Mikulášsky hokejový večer skončil v skvelej atmosfére – športovej aj spoločenskej a diváci odchádzali zo štadióna spokojní. Pozývame na východoslovenské derby, keď 12. decembra o 17.30 privítajú HC Rebelion Gelnica hostí zo Sabinova,“ pridal pozvánku do Gelnice Marián Znak.

Výsledok, 2. liga Východ: HC Rebelion Gelnica – MHK Rimavská Sobota 9:2 (7:1, 1:0, 1:1), góly Gelnice: Findura 2, Dravecký, Cvejn, Striž, Huszárik, Hadbavný, Korhel, D. Laškody.