Korzár logo Korzár Spiš

Starší dorast Popradu a Spišskej nezaváhal

Mládežnícke mužstvá futbalových klubov okresov Spišská Nová Ves a Poprad pokračovali v minulom týždni zápasmi v utorok a potom cez víkend v druhej lige dorastov a v prvej lige starších a mladších žiakov.

SP. NOVÁ VES. Majstrovské zápasy hrali aj ženy a žiačky prvej ligy. Dosiahnuté výsledky boli dobré.

Výsledky:

Druhá liga dorastu skupina Východ:

Starší dorast U 19:

MFK Slovan Giraltovce – FK Spišská Nová Ves 0:3 (0:2), Chromčo, Labanc, M. Šomšák.

Pavol Kubus – tréner SNV: „Od začiatku zápasu sme dobre kombinovali, vytvárali sme si šance, ale ako vždy naše zakončenie bolo slabšie. Do desiatej minúty sme trafili dvakrát brvno, potom nám to už spadlo a ujali sme sa vedenia. Po góle sme ovládli hru, škoda, že sme zahadzovali aj tie stopercentné šance. Do polčasu sme pridali druhý gól a v druhom polčase v jeho úvode sme svoj náskok poistili tretím gólom a ovládli sme hru. Za predvedený výkon si chlapci zaslúžia pochvalu.“

ŠK Odeva Lipany – FK Poprad 0:3 (0:3), Weiss, Danišovský, Mičko

FK Čaňa – FK Svit 1:0 (0:0).

Mladší dorast U 17:

MFK Slovan Giraltovce – FK Spišská Nová Ves 1:1 (0:0), Kaľavský.

Pavol Kubus – zastup. tréner SNV: „Celý kolektív mladšieho dorastu si zaslúži veľkú pochvalu, lebo celý zápas hrali chlapci iba desiati a hrali proti mužstvu, ktoré je na druhom mieste v tabuľke. Štyria hráči sa na zápas nedostavili. Naši chlapci boli celý zápas pod tlakom, ale výborne fungovala obranná činnosť na čele s brankárom, ktorý mužstvo podržal. V druhom polčase sme sa ujali vedenia, bohužiaľ v závere v poslednej minúte sme dostali vyrovnávajúci gól. Chlapci boli z toho smutní, ale myslím si, že za predvedený výkon a bojovnosť si zaslúžia veľké uznanie.“

ŠK Odeva Lipany – FK Poprad 2:3 (1:0), Joppa 2, Ihnačák.

FK Čaňa – FK Svit 5:1 (1:0), Hlavčák.

Športové futbalové triedy

1. liga starších žiakov:

U 15: FK Spišská Nová Ves – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0), Gibala.

FK Vranov – FK Spišská Nová Ves 1:3 (0:1), D. Richnavský, Gbúr, Gibala.

Ján Kamenický – tréner SNV: „V zápase s Michalovcami to bolo naše vydreté víťazstvo. Náš Brankár Tomaščík chytil minimálne štyri čisté gólové šance súpera. Musím ho v dnešnom zápase pochváliť, lebo bola to naša super jednotka. Zo začiatku zápasu sme sa ťažšie rozbiehali, potom sme dokázali loptu podržať, boli sme trpezliví, vedeli sme, že naša šanca príde a aj prišla. Striedajúci Mišo Gibala perfektne trafil a dal gól.
Vo Vranove v úvode zápasu sme mali prevahu, neskoršie sa to prejavilo dosiahnutými gólmi. Potom sme dostali gól, ktorý dostal domácich do hry, ale aj napriek tomu, že sa zdramatizoval zápas aj chybnými zásahmi rozhodkyne sme si víťazstvo udržali. Myslíme si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené.“

ŠK Odeva Lipany – FK Poprad 1:8 (0:3), Maliňák 3, Semančík 2, Kušnirák, Chromý, Neupauer.

FK Poprad – Partizán Bardejov 1:1 (0:0), Maliňák.

U 14: FK Spišská Nová Ves – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1),

FK Vranov – FK Spišská Nová Ves 0:1 (0:1), Hrušovský.

Jozef Čuchran – tréner SNV: „Hra s Michalovcami počas celého zápasu bola vyrovnaná. V druhom polčase sme si šance vypracovali, bohužiaľ sme ich nevyužili. Remíza je cenná. Ďakujem chlapcom za obetavý výkon. Vo Vranove sme hrali na ihrisku s tvrdým terénom, lopta chlapcom odskakovala, nedalo sa veľmi kombinovať, boli sme však lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali.“

ŠK Odeva Lipany – FK Poprad 0:3 (0:3), Grega, Valko, Odrobina

FK Poprad - Partizán Bardejov 0:6 (0:3).

1. liga mladších žiakov:

U 13. MFK Zemplín Michalovce – FK Spišská Nová Ves 8:1 (5:1), Bašista.

FK Spišská Nová Ves - FK Vranov 0:6 (0:4).

Milan Bartko – tréner SNV: „V Michalovciach sme zaslúžene prehrali. Súper bol lepší a v tomto zápase jasne dominoval. Naši chlapci hrali veľmi nevýrazne a odovzdane. Okrem Kubíka a Bašistu, ktorým patrí pochvala za predvedený výkon, ostatní hráči podali podpriemerný výkon. Ak hrajú len dvaja hráči podľa nášho očakávania, je to príliš málo na to, aby sme uhrali prijateľný výsledok. Káder máme široký, no chýba nám väčšia kvalita a chuť popasovať sa o lepší výsledok. V tomto zápase s Vranovom naši chlapci urazili šťastenu. V zápase dobrej úrovne a s kvalitným súperom sme si vypracovali množstvo čistých vyložených príležitostí, no nedokázali sme ich využiť na strelenie ani jedného gólu. Súper svoje naskytnuté príležitosti využil, naši hráči nastrelili dvakrát žrď a trikrát brvno súperovej bránky. Chlapcom nemôžeme uprieť snahu, no toto mužstvo potrebuje ešte futbalovo dozrieť.“

Partizán Bardejov – FK Poprad 21:3 (9:0), Šarišský 2, Horňák.

FK Poprad – Odeva Lipany 6:18 (4:7), Horňák 2, Handzuš 2,Švagerko, Šarišský.

U 12: MFK Zemplín Michalovce – FK Spišská Nová Ves 10:3 (7:1), Farkašovský F. 2, Horváth.

FK Spišská Nová Ves - FK Vranov 7:2 (2:0), Faglic 3, Jasečko, Lesnický, Farkašovský F., Tancoš.

Jozef Tornay – tréner SNV: „Na zápas v Michalovciach sme nevstúpili dobre, hrali sme ľahkovážne. V prvom polčase sme mali šance na strelenie gólov, ale sme dali len jeden gól. V druhom polčase sme inkasovali nešťastné góly. Znova boli hrubé individuálne chyby a obsadzovanie hráčov v obrannej činnosti. Zápas sa skončil zaslúženou výhrou domácich. Od úvodných minút v zápase s Vranovom sme súpera zatlačili na jeho polovicu, vytvárali sme si množstvo gólových šancí. Do polčasu sme viedli dvojgólovým rozdielom. Aj v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, viac sme útočili, mali sme pekné akcie. Bolo to cítiť a vidieť na hre chlapcov, ako hrajú a majú z toho radosť, že prevyšujú súpera v hre a v strelení gólov. Naše víťazstvo je zaslúžené.“

FK Poprad – Odeva Lipany 15:2 (7:0), Tybor 4, Bukovinský 3, Kuraj 3, Maličký 2, Odrobina, Ďurta, Dominik.

Partizán Bardejov – FK Poprad 6:7 (0:5), Dulák 2, Murín 2, Ďurčo, Chodníček, Orság.

Druhá liga ženy skupina Východ:

ŠK Štich Humenné - Spišská Nová Ves 0:3 (0:1), Hlucháňová, Molnárová, Bogusová.

FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 1:3 (1:2), Potengová – resp.: Dovalová 2, Kroščenová.

Slavomír Hlucháň – tréner SNV: „Hráčky v Humennom nehrali na veľmi dobrom teréne, na aký sú zvyknuté, ale dokázali aj napriek tomu vyhrať. V prvom polčase veľmi trápili, boli unavené zo zápasu, ktorý odohrali v sobotu V druhom polčase sa prebudili a začali dávať góly. Výhrou sa prebojovali na čelo tabuľky. Ďakujem kolektívu za dobrý výkon a verím, že v tomto trende budeme ďalej pokračovať. V Poprade sme nastupovali dosť ľahostajne, možno sme trocha podcenili domáce hráčky. Hrali sme na novom štadióne s umelou trávou. Domáci kolektív nastúpil na zápas s posilami a to sa prejavilo aj na našom výkone. Som rád, že sme vyhrali, pretože tento zápas patril medzi ťažké zápasy.“

1. liga žiačky skupina Východ:

ŠK Štich Humenné – FK Spišská Nová Ves 2:2 (2:1), Spielmannová, Harnubogru.

FK Spišská Nová Ves – FC VSS Košice 4:2 (3:1), Pentráková 2, Suranovská.

Lucie Borkovcová - Paľuchová – trénerka SNV: „V Humennom sme nastúpili proti kvalitnému súperovi. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, po chybe v obrane sme inkasovali. Prvý polčas sme boli viac pod tlakom súpera, ktorý dokázal tečovaným gólom navýšiť vedenie. Naše žiačky mali zopár šancí upraviť stav a znížiť tak náskok súpera, podarilo sa to až pred koncom prvého polčasu. Bola to ozaj krásna akcia, ktorá podporila bojovnosť našich dievčat. V druhej polovici zápasu nám domáce hráčky gól vsietiť nedokázali. Naopak, naša stredná záložníčka dokázala vyrovnať. Bol to pekný zápas, mali sme o trošku viac šťastia ako súper a tak sme remízou získali svoj prvý bod v tabuľke. Doma s Košicami napriek sústavnému dažďu vybojovali naše žiačky tri cenné body, keď zvíťazili nad FC VSS Košice. Našu dominanciu v prvom polčase ešte potvrdila kapitánka Simona Pentráková, ktorá zvýšila na tri nula. Treba pochváliť naše dievčatá, ktoré dali do zápasu svoje srdiečka a dobre reprezentovali náš klub a naše mesto.“