Spišiaci už boli vo finále

Rozhodne piaty zápas. Stav série Spišiakov a Liptákov je na zápasy 2:2. Rozhodnutie padne v pondelok na spišskonovoveskom ľade. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|23. feb 2015 o 00:00

Vo veľkej bitke s Liptákmi padne rozhodnutie v pondelok.

SP. NOVÁ VES. Po domácich zápasoch bol stav semifinálovej série 1. hokejovej ligy medzi Spišskou Novu Vsou a Liptovským Mikulášom na zápasy nerozhodný 1:1.

Veľký obrat vo štvrtomsúboji

V poradí tretí zápas Spišiaci zvládli a zvíťazili 3:1. Na svojom konte tak mali prvý mečbal a za tohto stavu vo štvrtom zápase po druhej tretine viedli 5:2.

Hokej sa hrá tri tretiny a stalo sa niečo neuveriteľné. Za dvadsať minút Liptáci vyrovnali skóre na 5:5 a v nadstavení Školiak si vynútili piate rozhodujúce stretnutie.

„Odohrali sme veľmi dobre prvý zápas. Dobre sme bránili a dávali sme góly, ktorých mohlo byť ešte viac,“ stručne sa vrátil k prvému súboju v Liptove hráč HK Spišská Nová Ves Michal Findura a hneď sa reč zvrtla na nezabudnuteľné štvrté stretnutie.

„Ani ten druhý zápas v Liptove z našej strany nebol zlý. Dve výborné tretiny a v kabíne sme si povedali, že ideme to dotiahnuť do víťazného postupového konca. Hneď na začiatku sme však inkasovali, mali sme šance na 6:3, ale potom to išlo ako lavína. Tá sa už nedala zastaviť,“ nechápavo krútil hlavou Michal Findura.

Tlak nepripúšťajú

Semifinále sa hrá na tri víťazné stretnutia. Rozhodujúci piaty zápas je na programe v pondelok o 17. hodine.

Početná enkláva spišskonovoveských fanúšikov si v sobotu v L. Mikuláši po dvoch tretinách robila iné plány.

Prevažne prázdninujúci fanúšikovia si tak nenechajú ujsť veľkú postupovú drámu. Na nedeľňajšom tréningu a v kabíne Spišiakov vládla pohoda a hlavne odhodlanie poraziť Liptákov a postúpiť do finále.

„Doma to bude určite ťažké. Nepripúšťame si tlak na seba. Ideme sa baviť hokejom a rozhodujúci zápas zvládneme,“ vyhlásil útočník HK Spišská Nová Ves Michal Findura.