Gelnické víťazné ťaženie pokračuje

Doma sú neporaziteľní. V tejto sezóne ešte na domácom ľade Gelničania neprehrali. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|20. nov 2014 o 00:00

Ružomberku vrátili prehru z prvého kola, ale o výsledok sa strachovali do poslednej minúty.

GELNICA. V sobotu sa hralo posledné deviate kolo prvej časti II. hokejovej ligy, skupina Východ.

Keďže podľa vylosovania mali Gelničania voľno, využili sobotňajší volebný večer na priateľský zápas. Súperom im bol výber amatérskej hokejovej ligy z Košíc.

Príležitosť dostali hlavne mladíci a súboj skončil s výsledkom 5:3 pre Košičanov. Bola to dobrá generálka pred dôležitým pondelkovým majstrákom.

Rozhodol kapitán Laškody

V pondelok začala druhá časť II. ligy odvetnými stretnutiami. Gelničania privítali na svojom ľade Liptákov, ktorým chceli vrátiť požičané z úvodného kola, keď v Ružomberku prehrali 5:2.

Stretnutie začali obidve mužstvá veľmi opatrne s dôslednou defenzívou rozvíjanou už v strednom pásme. Ani jedno mužstvo nepustilo súpera do brejkov, preto diváci videli len minimum gólových šancí.

„Dôležité bolo, že naši chlapci ustáli na začiatku tretiny dve oslabenia. V 17. minúte sa diváci dočkali úvodného gólu. Ten strelil po vyšachovaní trojice brániacich sa hráčov Ružomberka L. Laškody. Na začiatku druhej tretiny využili aj hostia presilovú hru na vyrovnanie. Potom prevládal na gelnickom ľade skôr defenzívny hokej. Pre diváka nie veľmi atraktívny, ale pre dva vyrovnané tímy efektívny,“ uviedol tréner Gelničanov Štefan Pollák.

Až 27. minúta priniesla azda najutešenejšiu kombinačnú akciu našej prvej päťky, ktorú korunoval gólom na 2:1 najčastejšie strieľajúci hráč v tomto zápase Findura.

Aj tretie dejstvo prebiehalo podľa rovnakého scenára. Hostia v snahe o vyrovnanie vydávali na ľade posledné sily.

Domáci si v niektorých fázach vytvorili optický tlak, ale streľba bola málo razantná a nepresná.

A tak zobral opraty do rúk domáci kapitán Lukáš Laškody, po excelentnej individuálnej akcii rozjasal divákov a upokojil domácu striedačku na čele s trénerom.

„Posledné dve minúty už naši rozumnou hrou nepustili súpera do tlaku a nedali im možnosť pokúsiť sa hrou bez brankára o hokejový zázrak.

A tak sa domáca odveta vydarila, čo ocenili diváci pri pozápasovej klaňačke hráčov aplauzom. Naši chlapci naskočili na domácu víťaznú vlnu – bárs by vydržala aj v sobotu 22. novembra v súboji s posledným Lučencom,“ skonštatoval funkcionár Slovana Gelnica Marián Znak.

Výsledok, II. liga, dospelí: Gelnica – Ružomberok 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), L. Laškody 2, Findura.