U posledného tímu z Prešova Novovešťanky nezaváhali

Potvrdili druhé miesto. Hladkým víťazstvom 3:0 v Prešove si Spišiačky upevnili druhé miesto v extraligovej tabuľke. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|20. nov 2014 o 00:00

Spišiačky vyhrali cez víkend vo všetkých kategóriách.

SP. NOVÁ VES. Po dlhých rokoch sa opäť hral ženský volejbal medzi Spišskou Novou Vsou a Prešovom.

Napínavý druhý set

Prešov je zatiaľ bez bodu na konci tabuľky, takže Spišiačky v desiatom kole ženskej extraligy cestovali k nemu ako favorit.

Prešovčanky však hrali bojovne, čo sa prejavilo najmä v druhom sete, keď dokonca viedli 19:18.

Tréner Spišiačok, ale najmä hráčky boli proti a sústredenou hrou doviedli set do víťazného konca, ako aj celý zápas, a to bez straty setu. Víťazstvom si Novovešťanky utvrdili druhé miesto v tabuľke.

„Prešov bol nepríjemným súperom. Od začiatku nám bolo jasné, že proti nim musíme útočiť tvrdo, robiť priame body. Súper hral dobre v obrane, museli sme hrať na stodvadsať percent, viď druhý set, kde sme poľavili na prihrávke a na útoku sme urobili zopár chýb, keď súper viedol 19:18. Na ihrisko sa vrátili prvá nahrávačka a smečiarka, ktoré dokázali svoju silu. Tretí set bol na základnej šestke, kde sme vyhrali s prehľadom, až na zopár chýb,“ uviedol po víťaznom zápase tréner VK Spišská Nová Ves Ondrej Spišák.

V 11. kole cestujú Spišiačky do Kežmarku, kde hrajú v sobotu 22. novembra o 18. hodine.

Výsledky, 1. liga, juniorky – 5. kolo: VK Spišská Nová Ves – VK Kúpele Brusno 3:1 (19, 21, -13, 16) a 3:1 (-22, 16, 11, 18)

Výsledky, kadetky – 6. kolo: MŠK Vranov – VK Spišská Nová Ves 0:3 (-14, -5, -19) a 0:3 (-15, -15, -12).