Na zápas novoveských basketbalistov s Interom sa tak skoro nezabudne

Najtesnejšia prehra. Spišiaci s Interom prehrali o bod, no ich výkon do poslednej minúty bol vynikajúci. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|24. okt 2014 o 00:00

Spišiaci ukázali, ako sa hrá so srdcom a pre diváka.

SP. NOVÁ VES. Sú zápasy, po ktorých diváci vstanú, zatlieskajú a bez ohľadu na výsledok zabúdajú. Za jedenásť rokov pôsobenia spišskonovoveských basketbalistov v mužskej extralige takýchto stretnutí bolo neúrekom. Sú však majstráky, na ktoré sa spomína aj po rokoch.

Posledná strela nevyšla

Stredajší súboj Spišskej Novej Vsi s úradujúcim majstrom Inter Bratislava bude patriť medzi tie nezabudnuteľné.

Od začiatku Spišiaci hrali vyrovnanú partiu. Hrali so srdcom, nasadením a diváci ich po stretnutí odmenili obrovským aplauzom. Mrzela prehra o bod 85:86, no hráčov hrial pocit zo skutočne výborne odvedenej roboty a diváci odchádzali maximálne spokojní.

„Vstup do zápasu bol dobrý. Nezľakli sme sa súpera a s majstrom sme hrali vyrovnanú partiu. Nadviazali sme na trend z Levíc, už tam sme ukázali, že forma ide hore. S majstrom sme v stredu odohrali 40 minút rovnocenný súboj. Ak by nám vyšla posledná strela na kôš z otvoreného priestoru, mohli sme sa z víťazstva radovať my,“ povedal po prehre o bod tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Ivan Kurilla.

Tak sa hrá o diváka

Tréner Kurilla nemá vo svojom kádri žiadne veľké basketbalové hviezdy. Zahraničné posily výborne dopĺňajú skvelí spišskonovoveskí mladíci a tí proti Interu opäť nesklamali.

V nedeľu spišskonovoveské volejbalistky porazili úradujúce majsterky Slovenska vo volejbale a hlavne ich porazili veľkým volejbalovým srdcom a bojovnosťou. Po troch dňoch ich napodobnili basketbalisti, tí majstra nezdolali, no ukázali veľké basketbalové srdce.

„Škoda záveru zápasu a chýb, ktorých sme sa dopustili v niektorých pasážach. Teší ma, že hráčom ako Krajňák a Brutovský ide forma hore. Títo hráči potrebujú mať odohratých sto minút a práve títo chlapci zberajú tieto skúsenosti a mňa ich progres len teší,“ vyzdvihol pozitíva svojich hráčov kormidelník Kurilla.

V nasledujúcom kole sa Spišiaci predstavia vo východniarskom derby vo Svite.

Domov»Sportnet na východe»Na zápas novoveských basketbalistov s Interom sa tak skoro nezabudne