Na úvod Gelničania s prehrou

Prehra so vztýčenou hlavou. Gelničania v prvom kole prehrali, ale za predvedený výkon na ružomberskom ľade sa hanbiť nemuseli. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|25. sep 2014 o 00:00

Hokejisti Slovana Gelnica vycestovali na prvý zápas skupiny B do Ružomberka.

GELNICA. Keďže v Gelnici je vidina začiatku prevádzky zimného štadiónu veľmi neskorá, hokejisti začali aj tento súťažný ročník sériou zápasov na súperových klziskách.

Zmeny hlavne v bráne

Hokejová partia ostala v podstate pokope. Šiesti chlapci odišli resp. vynechali túto sezónu pre pracovné alebo študijné povinnosti.

Vákuum nastalo v gelnickej bráne, keď obidvaja mladíci, Mišovia, dali prednosť škole pred hokejom.

Brankársky problém by mal vyriešiť príchod gólmana z Popradu a druhý mladík z bardejovskej juniorky, ktorý odchytal za Gelnicu niekoľko zápasov v minulej sezóne.

„Prvý dobrý dojem na nás urobil pohľad na budovu štadióna. Nová fasáda vo vkusnej farebnej kombinácii, úplne vynovený interiér – šatne, sprchy, sociálne zariadenia, chodby aj vkusne zariadený bufet boli dôkazom, že mesto našlo zimáku nového gazdu.

A tak sme si povzdychli, kedy sa budeme môcť aj v Gelnici popýšiť dokončenou multifunkčnou halou,“ opísal prvé dojmy z majstrovského zápasu funkcionár Slovana Gelnica Marián Znak.

Stretnutie sa začalo obojstranne opatrne v pomalšom tempe. Gelničania odolali počiatočnému náporu domácich.

Druhá tretina je problém

Hokejisti boli na ľade pohyblivejší, ľahšie korčuľovali a objavili sa aj náznaky kombinácií. Predsa len na chlapcoch bolo vidieť, že majú za sebou niekoľko tréningových jednotiek absolvovaných na spišskonovoveskom ľade.

„Druhá tretina znamenala už tradičnú pohromu pre Gelničanov. Najprv sme dostali tretí gól v oslabení a vzápätí sme nevyužili vyše stosekundovú prevahu o dvoch hráčov. Zato domáci strelili pri rovnovážnom stave za sto sekúnd dva góly. Pri obidvoch góloch sme prepadli v obrannej činnosti,“ bilancuje Marián Znak.

Stotridsať domácich fanúšikov čakalo pokračovanie gólostroja domácich v tretej tretine. Opak bol však pravdou.

Gelnickí chlapci poslúchli v šatni pokyny trénera Štefana Poláka a odohrali úplne vyrovnaný duel do konca, aj keď v polovici tretiny odstúpil pre zranenie kolena pilier ofenzívy Matúš Petričko.

Úsilie Gelničanov korunoval dve minúty pred koncom Radovan Znak, ktorý skvelým sólom spoza vlastnej brány cez celé klzisko prikrášlil skóre zápasu na prijateľných 2:5 .

Domáca striedačka aj diváci boli spokojní s výsledkom a Gelničania odchádzali z ľadu síce bez bodu, ale so vztýčenou hlavou.

Výsledok, 2. liga Východ, dospelí – 1. kolo: Ružomberok – Gelnica 5:2 (2:1, 3:0, 0:1), góly za Gelnicu: L. Laškody, Znak.