Predčasný záver v Markušovciach

Stačil jeden gól. Chrasťanom na plný bodový zisk proti Richnave stačil jeden presný zásah M. Dirdu. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|16. sep 2014 o 00:00

V šlágri kola Bystrany doma prehrali s Harichovcami a prvá prehra v sezóne ich stále prvé miesto v tabuľke.

SPIŠ. V šiestom kole najvyššej oblastnej súťaže nebola opäť núdza o dramatické zápasy. Po víťazstve v susedskom derby prvé sú už Margecany.Stále na prvé víťazstvo čakajú v Kluknave. Jamníčania s novým trénerom nepochodili na poráčskom ihrisku.

Kluknava – Margecany 0:2 (0:1)

Góly: 31. Hoščuk, 60. Belej. Rozhodoval: Jasečko. Divákov: 100.

Domáci nastúpili už aj s omilostenými hráčmi. Ale ani toto stretnutie im nevyšlo podľa ich predstáv. Po polhodine hry sa trpezliví hostia dočkali gólu, ktorého autorom bol Hoščuk. Matný a nevýrazný výkon domácich „zaklincoval“ Kluknavčan v margecianskom drese kanonier Belej. Kluknavčania tak stále čakajú na svoj prvý plný bodový zisk.

KLUKNAVA: Lipták – Stajsko, Borza, D. Richnavský – Glova, Gožo, J. Gožo, M. Richnavský, Harakaly – D. Richnavský, Belej, striedali: Segiň, Ondáš, Želasko.

MARGECANY: Stanislav – Čarnoky, Papcun, Ivančo – Varga, Hoščuk, Antoš, Belej, Hudák – Petrík, Furajtár, striedali: Kaľavský, Keruľ.

SNV B – Jamník 4:2 (1:1)

Góly: 60., 75. a 82. Ľ. Širila, Antal – 21. Brandobur, 61. Petruško. Rozhodoval: Mačák. Divákov: 100.

Jamníčania cez týždeň vymenili trénera, ale ani to im v dopoludňajšom zápase na bodový zisk nepomohlo. Stále len doťahovali gólový náskok domácich, keď čistým hetrikom sa zaskvel Ľ. Širila. Nový kormidelník Jamník Vladimír Kusy si tak na prvý priaznivý výsledok ešte musí počkať.

SNV B: Ľach – Bašista, Šimonič, Liška – Tomaščík, Ruman, Lipták, Gibala, Širila – Antal, Macala, striedali: Cibelenko, Barbuš.

JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Kusý, Topoli – Jakuba, Brandobur, Petruško, Baláž, Hudzik – Potempa, Brandobur, striedali: Ondra, Leštianský, Bednárz.

Jaklovce – Gelnica 0:1 (0:0)

Gól: 50. Tokarčík. Rozhodoval: Legát. Divákov: 100.

Hnilecké derby malo svoju kvalitu. Domáci nevyužili šance a tak pykali v 50. minúte po presnom zásahu Tokarčíka. Tesné vedenie si už Gelničania ubránili a z jaklovského ihriska si odniesli všetky body.

JAKLOVCE: Duch – Mastiš, Pribičko, Adamišin – Kulín, Hrobko, Dzurenko, Gerbáč, Humeňanský – Kandrik, Humeňanský, striedal: Mitrík.

GELNICA: Švarc – Garčár, Sviečka, Tomaško – Petrík, Petko, Genco, Pillár, Tokarčík – Prokop, Kisel, striedali: Čarnoký, Vencel, Hofman.

Mníšek n/H – Olcnava 1:4 (0:3)

Góly: 47. M. Štark – 45. a 77. K. Melega, 13. vlastný Muller, 43. Pollák. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 100.

Hostia boli lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. Smoliarsky zápas odštartoval vlastencom po rohovom kope Mullera. Potom už dominovali na ihrisku Olcnavčania, ktorých tri body veľmi tešia, ale na druhej strane sa im zranil kanonier Olejník. Toho vystriedal v 31. minúte Kristián Melega, autor dvoch gólov hostí.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Palaščák, Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Muller, Marcinko, Žiga, Štark – Kujnisch, Vojtko, striedali: Pavol Palaščák, Moskal.

OLCNAVA: Rusnák – Halula, Geletka, Petrov – Palko, Pollák, Halula, Košík – Olejník, Kaščák, striedali: Melega, Šlosár, K. Melega.

Markušovce – V. Folkmar B 2:1

Góly: 49. Andráši, 56. Staroň – 23. Palko. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

Ako prví sa do vedenia dostali hostia zásluhou Palka. Po zmene strán najprv Andráši vyrovnal a v 56. minúte Staroň pridal druhý gól Markušoviec. Pri tomto góle hostia reklamovali ofsajd. Ich protesty vyústili až do toho, že zišli z hracej plochy. Hlavný rozhodca ich vyzval, aby v časovom limite sa vrátili na hraciu plochu. Tí sa vrátili, ale s počtom hráčov sedem. O pár minút sa zranil hráč hostí, a stretnutie bolo predčasne ukončené.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Kalafut, Jánošík, J. Čuchran – Andráši, Janečko, Zummerling, Šteiner, Kozák – Jarab, Staroň, striedali: Fedor.

V. FOLKMAR B: Kočík – Bodnár, Tchur, Tomaško – Bodnár, D. Bodnár, Koles, Š. Bodnár, D. Bodnár – Majerčák, Palko.

Chrasť n/H – Richnava 1:0 (0:0)

Gól: 49. Miki Dirda. Rozhodoval: Petruška. Divákov: 100.

Hostia nastúpili s presne jedenástimi hráčmi a v prvom polčase hrali vyrovnanú partiu. Hneď na začiatku polčasu obranca hostí vysunul do gólovej akcie Mikuláša Dirdu a ten sa v takýchto pozíciách nezvykne mýliť. O desať minút sa ten istý hráč mohol znova zapísať do listiny strelcov, ale samostatný únik nedotiahol do gólového konca.

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Filip, P. Filip – Baluch, Franko, Petruško, Augustín, Vojtila – Fabini, Dirda, striedali: Celec, Faltin, Augustín.

RICHNAVA: Dolnačko – Kollárik, Kormoš, Papcun – Kurilla, Roman, Kakalejčík, Čurila, Fabini – Bandžuch, Dolnačko.

Bystrany – Harichovce 2:3 (1:2)

Góly: 11. Jochman, 90. Jozef Suchý – 16. a 79. P. Pukluš, 27. L. Hrušovský. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.
V šlágri kola mali domáci výborný úvod. Lenže gól v 11. minúte v podaní kapitána Jochmana im skôr poškodil, ako pomohol. Bystranci akoby prestali hrať, čo hostia dokonale využili. Záverečný gól z pokutového kopu v podaní Jozefa Suchého už prišiel neskoro.

BYSTRANY: Pavol – Lipovský, Suranovský, Pavol – Jochman, Lipovský, Brajerčík, Ján Suchý, Jozef Suchý – Kekeľ, Pacák, striedali: Brajerčík, Bežila.

HARICHOVCE: Strapec – Hrušovský, Šefčík, Urban – Kaščák, Hrušovský, Košár, Štofko, Hlucháň – Tomaškovič, Pukluš, striedali: K. Pukluš, Hudáček.

14.Kluknava 6 0 2 4 3:10 2

Program 7. kola: Olcnava – Markušovce 10.30, Gelnica – Mníšek n/H 10.30, Harichovce – Jaklovce, Jamník – Bystrany, Richnava – SNV B, Margecany – Chrasť n/H, V. Folkmar B – Kluknava.

7. liga

Znova zmena na čele tabuľky.

SPIŠ. Pred týždňom Hrušovčania prekvapili víťazstvom nad Odorín. Po týždni sa karta obrátila. Proti Hnilčíku nevyužili množstvo šancí a nakoniec prehrali. To využil Odorín, ktorému stačil jeden gól na návrat na čelo tabuľky. Totálne vybuchli Letanovčania, keď na pôde Spartaka Bystrany inkasovali až neuveriteľných sedem gólov.

Výsledky, 7. liga SOFZ – 6. kolo: Spartak Bystrany – Letanovce 7:0, Š. Žiga 6, Pačan. Spišský Hrušov – Hnilčík 0:2, Matiašovský 2. FC Richnava – Rudňany B 2:3, Tulej, Pokuta – Steiner, Kubík, Andrássy. Iliašovce – Spišské Tomášovce 1:1, Gavalier – Gabčo. Slovinky – Odorín 0:1, Cabala.

10.FC Richnava 7 0 0 7 9:46 0

Program 7. kola: Sp. Tomášovce – Sp. Hrušov 10.30, Odorín – FC Richnava, Hnilčík – Slovinky, Letanovce – Iliašovce, Rudňany B – Spartak Bystrany.

Poradie najlepších strelcov po 5. kole: 10 gólov – T. Žiga (Spartak Bystrany), 6 gólov – Pecha (Letanovce), 5 gólov – Šarišský (Letanovce), Fabian (Hnilčík), Pavol, B. Kunzo (Sp. Hrušov), Šefčík (Slovinky), 4 góly – Matiašovský, Botcher, Varga (Hnilčík), Horváth (Slovinky), Pokuta (FC Richnava).

Mládežnícke súťaže

Dorast U19
11. kolo: V. Folkmar – Letanovce 4:0. Bystrany – Maria Huta 11:0. Sp. Hrušov – Nálepkovo 7:0. Slovinky – Olcnava 8:1. Jamník – Hrabušice 6:1. Markušovce – Teplička 1:1. Gelnica – Iliašovce 4:0. Odorín – Helcmanovce 2:7.

Žiaci U15 – novoveská skupina
7. kolo: Letanovce – Rudňany 1:3. Sp. Vlachy – Markušovce 5:1. Jamník – Slovinky 1:0. Teplička – Hrabušice 1:1. Olcnava – Spartak Bystrany 1:1. Sp. Hrušov – Harichovce 1:2.

Žiaci U15 – gelnická skupina
8. kolo: Gelnica – Margecany 3:0. Kluknava – Mníšek n/H 5:0. Nálepkovo – Prakovce 3:0. Maria Huta – Jaklovce 20:1. Helcmanovce – V. Folkmar 5:1.