Spišiakov opustilo futbalové šťastie a sú predposlední

Nelichotivá bilancia Spišiakov. Z piatich treťoligových zápasoch až štyrikrát prehrali a strelili len dva góly. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|26. aug 2014 o 00:00

Herne sú na tom lepšie ako ich súperi, nedokážu sa presadiť strelecky.

SP. NOVÁ VES. Hrozivý je pohľad na dno treťoligovej tabuľky. Futbalisti Spišskej Novej Vsi sú na nelichotivom predposlednom mieste.

O tom, že sa im futbalová šťastena úplne otočila chrbtom, svedčí ostatný zápas na pôde dovtedy poslednej Bardejovskej Novej Vsi.

Nepremenili šance, pykali

V piatich kolách dokázali Novovešťania len raz zvíťaziť, keď doma porazili najtesnejším výsledkom 1:0 rezervu Prešova. A to bol jeden z dvoch gólov za doterajších 450 majstrovských minút.

Najväčšou slabinou Novovešťanov v novom súťažnom ročníku je zahadzovanie gólových príležitostí.

„Aj v Bardejovskej Novej Vsi nás sprevádzalo to, čo v doterajších zápasoch. Prvých dvadsať minút máme problém streliť gól, keď si vypracujeme dobré príležitostí. Dvakrát sme mohli skórovať, a to by sa potom stretnutie vyvíjalo úplne inak. V druhom polčase sa hral obojstranne vyrovnaný futbal. Dovolím si tvrdiť, že sme boli lepším mužstvom. Po štandardnej situácii päť minút pred koncom sme nakoniec išli domov s prázdnymi rukami. Podľa môjho názoru sme doteraz herne prepadli len v Stropkove. V ostatných majstrákoch to nie je zlé, ale trápime sa strelecky,“ povedal po prehre 0:1 v Bardejovskej Novej Vsi tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Pokojný prezident klubu

Jarnú časť mali Spišiaci fantastickú. Jedno víťazstvo striedalo druhé. V jeseni akoby uťal. Dva góly v piatich zápasoch hovoria za všetko. Vedenie klubu bije na poplach, ale k žiadnym prehnaným reakciám sa neschyľuje.

„Nebol som osobne v nedeľu na zápase. Ako som bol informovaný, bolo to len o tom, že kto dá gól, ten zvíťazí. Škoda toho zápasu, mohla byť aspoň remíza. Aj takýto je futbal. Už pred nedeľňajším majstrákom som naznačil, že aj napriek týmto výsledkom ideme ďalej. V pokojnej atmosfére sa budeme snažiť čo najlepšie cez týždeň pripraviť na ďalší majstrák, ktorý hráme v sobotu doma s rezervou Michaloviec. Momentálne to je najťažšie po psychickej stránke. Takéto nešťastné výsledky dokážu chlapcov zlomiť. Stojíme však na ich strane a pevne verím, že prídu stretnutia, keď sa bodovo a hlavne strelecky chytíme. Aj pred rokom toto mužstvo po jesennej časti mnohí zatracovali. Stačilo na jar zopár dobrých výsledkov, chlapci sa chytili a potom to už išlo,“ zdôraznil prezident FK Spišská Nová Ves Pavol Hudáček.

Domov»Sportnet na východe»Spišiakov opustilo futbalové šťastie a sú predposlední