Margeciansky zázrak a harichovskí nešťastníci

Tri góly za desať minút a zahodená penalta. Ani trojgólový náskok nestačil Harichovčanom na plný bodový zisk v Margecanoch. (Autor: jope)
Sportnet|24. apr 2014 o 00:00

Za stavu 3:3 domáce Margecany zahodili pokutový kop.

Desať minút pred koncom súboja predposledného s posledným viedli Harichovce o tri góly.

MARGECANY. Hovorí sa, že futbal nemá logiku. Po veľkonočnom víkende si túto vetu neustále dookola opakujú v Harichovciach a Jaklovciach.

Posledne menovaný klub v 7. lige SOFZ viedol v Odoríne v 76. minúte 2:0 a nakoniec prehral 2:3. Ešte oveľa väčšie veci sa diali v 6. lige Podtatranskej na ihrisku v Margecanoch.

Budú v Harichovciach čistky?

Jarní remízoví králi z Margecian na sviatky hrali doma proti Harichovciam. Bol to súboj predposledného s posledným.

Počas zimnej prestávky došlo v harichovskom klube k veľkým zmenám. Funkcionársky a hráčsky sa káder veľmi posilnil, pre hráčov boli vytvorené ideálne podmienky.

V druhom jarnom kole dokonca po prvý raz v sezóne zvíťazili. Ešte väčšiu dôležitosť mal pre nich zápas v Margecanoch.

Pri reorganizácii súťaže terajšie postavenie Margecian a zvlášť Harichoviec už nedáva šancu na záchranu, ale nádej stále žije. To by sa však museli futbalisti z Harichoviec vyhnúť takej blamáži, ako to bolo v Margecanoch.

„Posmech na konci zápasu, keď sa celá tribúna už doslova zabávala nad našou virtuozitou a neschopnosťou, bol veľmi bolestný a dehonestujúci. Desať minút pred koncom zápasu vyhrávať 3:0 a v 90. minúte je 3:3, dokonca ešte idú strieľať regulérnu jedenástku, ktorú zas chytil náš brankár, premenilo zápas na šou. To, čo predviedli naši chlapci na konci, nahnevalo našich fanúšikov. Všetci hráči by sa mali ospravedlniť za to divadlo, ktoré na konci zahrali.Každý z tohto trojuholníka hráči – tréner – výbor má svoj podiel viny. A hráči? Poprosím niektorých, aby sa sebareflexne pozreli na svoj prístup a hru a dali si otázku, či majú miesto v zostave. A nech nájdu tú odvahu a nech sa spýtajú aj fanúšikov na ich hru - tí sú ich najlepším zrkadlom,“ sklamane reagoval po nepochopiteľnej remíze šéf harichovského futbalu Miroslav Sakáč.

„Žiadne čistky a radikálne zmeny sme nerobili. V utorok bolo zasadnutie výboru, kde sme všetko prehodnotili. Chýba nám vodcovská osobnosť. Aj preto chceme do kádra zaradiť starého, ale skúseného hráča Leštianskeho. Ani trénera, ani hráčov sme nevyhodili.“

Nezabudnuteľný zápas

Dvadsiaty aprílový deň roku 2014 sa zapíše do kroniky margecianskeho futbalu. V 79. minúte inkasovali domáci gól na 0:3.

O dve minúty Sokolský znížil na 1:3 a v 87. minúte Belej dokonca na 2:3. To nie je všetko – v 89. minúte Sokolský na radosť domácich priaznivcov vyrovnal na 3:3. Ale stále to nie je všetko – v 90. minúte Mondry zahodil pokutový kop.

„Osobne si tak dramatický zápas s takou koncovkou v Margecanoch nepamätám. Celkovo to bol veľmi kvalitný súboj, hoci hrali mužstvá z konca tabuľky. Pochvaľovali si domáci, ale aj hostia, ktorí si aj vypýtali videozáznam, aby sa poučili z chýb, ktoré v závere urobili. Veľké poďakovanie patrí našim hráčom, že to nevzdali doslova do poslednej sekundy,“ skonštatoval hrajúci šéf futbalu v Margecanoch Jaroslav Očvár mladší.

Margecancom sa podaril menší futbalový zázrak, ale tých remíz je už na jar priveľa. „Hlavne nás mrzí remíza doma so Smižanmi. Tam sme mali dosť gólových šancí,“ dodal J. Očvár ml.